Inne teksty

Nie jestem już w Razem

Mam wam coś do powiedzenia.

Pierwotnie chciałam zaczekać z tym do „po wyborach”, ale wobec was, wyborczyń i wyborców, czy po prostu osób, dla których moje wypowiedzi oraz działania bywają punktem odniesienia, zdecydowanie uczciwiej i bardziej lojalnie będzie zrobić to teraz.

Zrezygnowałam ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odeszłam z Razem i w tej chwili jestem bezpartyjna. Lewicowy, socjaldemokratyczny program polityczny jest wciąż moim programem, ja wciąż jestem polityczką. Nie mam już jednak poczucia, że mogę reprezentować moje postulaty programowe – demokratyzmu, praw kobiet, sprawiedliwości społecznej, pluralizmu poglądów i poszanowania dla niego – z pełnym przekonaniem w barwach Razem. Programowo pewnie nie zmieniło się wiele, jednak w wymiarze strategii, metod działania, akcentowanych czy adresowanych emocji (indywidualnych i społecznych), akceptowalnych narzędzi politycznych – zmieniło się dużo. Dziękuję koleżankom i kolegom z Razem za tych kilka lat, wiele się dzięki nim nauczyłam. Myślę też, że jeszcze wiele razy spotkamy się w przyszłości, walcząc o wspólne cele.

Osoby, które chciały na mnie w nadchodzących wyborach oddać swój głos pozostaje mi przeprosić za ewentualny zawód spowodowany moją decyzją. Oraz zapewnić, że zamierzam żyć długo i aktywnie, a politycznie za mną dopiero rozgrzewka.

***

Tekst pierwotnie ukazał się na Facebooku 13 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *